MOJE TEXTY

INDEX
FOTOGALERIE
TEXTY
VÝTVORY
RECENZE
KOMENTÁŘE
CESTOVÁNÍ
l
l
l
l
l
l
 
O časopisu Lidé a Země
referát

Tento krátký článek pochází z roku 2004, proto upozorňuji na některé nesrovnalosti oproti současné době (např. cena časopisu apod.)

    Vážení přátelé!
    Dovolte mi, abych vám několika větami přiblížila časopis, jehož jsem pravidelnou odběratelkou. Možná, že některá má tvrzení budou pro vás radou a podnětem k jeho přečtení, snad i zakoupení.
    Dnes je velmi těžké vybrat si z mnoha zeměpisných a cestopisných časopisů, a tak je nejlepší spolehnout se na tradici. Pro své předplatné jsem si vybrala měsíčník Lidé a Země, který vychází již více jak padesát let.
    Každý měsíc můžeme jen za 39,- Kč zavítat mezi domorodce či Indiány, dovědět se něco o jejich životě a zvycích, přiblížit si zajímavosti z nejrozmanitějších oblastí planety nebo vycestovat do zemí, kam se obyčejný smrtelník obvykle nedostane. Samozřejmě nechybí ani seznámení s nejrůznějšími náboženstvími, dávnými civilizacemi, dočteme se i o působení humanitárních organizací.
    Časopis, mající zpravidla okolo 80-ti stran, mezi ostatními vyniká grafickým zpracováním, dokumentární hodnotou fotografií a v neposlední řadě i vysokou kvalitou použitého papíru.
    Již bezmála rok vychází jako příloha měsíčníku časopis Lidé v pohybu, kde máme možnost si přečíst zážitky a popisy cest špičkových sportovců. Zeměpisný oddíl doplňují články o různých částech naší republiky, ale i seznámení s poměrně neznámými ostrovy (v čísle 5/2004 např. Želví ostrov, Vanuatu a jeho obyvatelé).
    Mám dojem, že oproti dřívějším vydáním jsou nyní texty psány objektivněji a odborněji. Jen zřídka zde najdeme (kromě přílohy Lidé v pohybu) popisy pobytů redaktorů v zahraničí. Ti dávají přednost článkům s větším množstvím informací. Myslíte si, že je to tak lepší? Nebo se vám líbí více věty typu: "V Pahalgamu se mi daří sehnat benzin do vařiče a jídlo na několik dní."? (Jarní treking v Kašmíru, č. 4/2004).
    Pestrý obsah měsíčníku k sobě přitahuje téměř všechny vrstvy čtenářů. Mladší mohou znalosti z časopisu uplatnit ve škole, starší při různých referátech a diskusích s přáteli a ti nejstarší si díky informacím z Lidé a Země "bystří" myšlení. Vědomosti z tohoto měsíčníku se za 39,- Kč určitě vyplatí.
    Lidé a Země patří podle mého názoru mezi časopisy s vynikající celkovou úrovní.
MOJE TEXTY
Báje a mýty starých
Slovanů

Etikoterapie aneb...
Problematika stáří
Fotografování - výklad
O časopisu Lidé a Země
Kritika článku
Co s ním? - fejeton
Angina pectoris

Angličtina - témata
ŠKOLNÍ PRÁCE:
MIMOŠKOLNÍ TVORBA:
Bevacizumab
Klubko nití
Nejlepší dárek