Turistika v Solné komoře

Pokud se při vybírání zájezdů od CK Kalousek rozhodnete pro jednodenní poznávací, jen málokdy budete litovat. Samozřejmě vše  závisí na dvou hlavních podmínkách, kterými je počasí a především schopný průvodce, který si dokáže takřka za každé situace poradit.

Na zájezd Turistika v Solné komoře (16.8.2011) jsme se vydali ze sběrných míst zhruba kolem půlnoci předchozího dne, tudíž se časy návratu pohybovaly v brzkých ranních hodinách.

V plánu jednodenního výletu do jedné z nejznámnějších oblastí Rakouska je výstup soutěskou Plombergstein, který bych označila za středně náročný zvláště po dešti především kvůli kluzkým kamenům, kterým se (bez využití některé ze zkratek) zkrátka nevyhnete. Celý výstup na vrchol soutěsky trvá přibližně hodinu a odměnou by vám měl být krásný výhled na jezero Wolfgangsee, městečko St. Gilgen a okolní hory. Je však možné, že - stejně jako v našem případě - neuvidíte kromě neproniknutelné mlhy zhola nic. V tom případě nezbývá než smířit se s tím, že jste o - snad pěkný - výhled ochuzeni, není však nutné zoufat, např. během našeho návratu do St. Gilgenu se mlha zcela rozešla. Na celou soutěsku nám bylo ponecháno dostatek času, průvodkyně udala dokonce i několik časů a míst, kde bude možnost se připojit ke skupině, nejzazším z nich byl 12.30 u lanovky na vrch Zwölferhorn, takže nám od příchodu ze soutěsky zbývaly minimálně 2 hodiny na procházku po městě a místní muzeum, které - podle našeho názoru - můžete s klidem vynechat. Za 4 eura jsme celou expozici, která se rozkládá zhruba ve čtyřech místnostech, prošli doslova v několika minutách.
Druhá polovina dne byla věnovaná výjezdu čtyřsedačkovou kabinkovou lanovkou na vrch Zwölferhorn. Už během šestnáctiminutové cesty lanovkou se vám nabízejí nádherné pohledy na okolní krajinu, na vrcholu se pak můžete pokochat výhledem na čtyři alpská jezera Wolfgangsee, Krottensee, Mondseee a Fuschlsee, při pěkném počasí vám nad hlavami určitě proletí nejeden člověk na padáku, paraglyding zde není výjimkou. Od výjezdu na vrchol Zwölferhorn máte až do odjezdu autobusu čas zhruba 3-4 hodiny, takže je dostatek volna na procházku některou ze značených cest nebo návrat do městečka St. Gilgen a procházka po břehu Wolfgangsee. Můžete si i zapůjčit lodičku na malou projížďku po jezeře.

Pro případ deštivého počasí měla průvodkyně nachystaný náhradní program - přejezd lodí do městečka St. Wolfgang, na požádání umožnila zájemcům individuální program - obvykle výstup pěšky na Zwölferhorn.


CESTOVÁNÍ

INDEX
FOTOGALERIE
TEXTY
VÝTVORY
RECENZE
KOMENTÁŘE
CESTOVÁNÍ
l
l
l
l
l
l
Hitlerovo "Orlí hnízdo"
a kraj pod Watzmannem
Národní parky
severní Dalmácie
ZAHRANIČÍ:
MOJE CESTOVÁNÍ
TUZEMSKO:
Babiččino údolí
Železná Ruda a okolí
Paříž a zámek Versailles
Turistika
v Solné komoře